Ahogy pénteken megígértem, itt az első bejegyzés, a téma: Virágvasárnap. Felpörögtek az események, holnap is gyertek vissza, koncertbeszámolóval jövök!
De ne szaladjunk előre, csak a város túlvégére: Virágvasárnap reggel laza fél órás sétával értem el a Heredia túlvégénél található San Francisco kápolnához. Itt már nagy tömeg gyülekezett, cserkészek, ministránsok, és rézfúvósok hordái csoportosultak a tömegben. Mindenki pálmaleveleket szorongatott, van itt kérem történeti hűség, nem barkáznak ám a népek. Sokan origamit vagy keresztet készítettek a levelekből – ez mondjuk nem tudom mennyire korhű megoldás… 😉
Ahogy elközelgett az indulás ideje, rendezett sorokba álltak a ministránsok, csatarendbe álltak a papok, és a tömeg feje fölött, a lépcsőn lefelé furcsán el kezdett billegni egy Jézus-szobor teteje… ahogy közelebb értek kiderült, nem a szobortalapzat mondta fel a szolgálatot, hanem az életnagyságú szobor egy szamár hátán csacsigolt végig a körmeneten!
Négy oldalról négy egyházfi támogatta az Úristent a nyeregben, de a lépcsőn majdnem így is idejekorán csúnya véget ért. A zenekar megfújta a rezet, és folyamatos dobpergés és trombitaszó mellett vonultunk át a városon, pálmaleveleket lengetve.
Menet közben japán turistát megszégyenítő módon csattogtattam a gépem, a fenti fotó készítése közben sikerült belemásznom a körmenetbe, morcosan is nézett mindenki Jézust kivéve. Utolsó pillanatban bújtam ki a kordonkötelet tartó cserkészek között, elkerülve hogy a szamár után a rezesbanda tiporjon el.
A város közepén egy fura építmény jött szembe az utcán, mint egy középkori városfal és kapu. Ez volt Jeruzsálem kapuja, ahol a „város vénei” korhű ruhában fogadták a bevonuló Krisztus Királyt. Sajnos a megálló idejére én még a városfalon kívül ragadtam, így onnantól nincs fotóm az elöl történtekről. Van viszont saját videó, minden konkrétum nélkül a hangulatot próbáltam rögzíteni, ahogy sodródtam a tömegben.
A közel egy órás processzió végére elérkeztünk a helyi főplébániához, itt a templomban még agitálták a jó papok kicsit a tömeget, majd énekszóval rögtön belefogtunk a passiós misébe. Én felmenekültem az orgonakarzatra Joséhoz, az utolsó fotók ott készültek. Érdemes végigpörgetni a lenti galériát is!
A nap spanyol kifejezése: Domingo de Ramos – Virágvasárnap
Vélemény, hozzászólás?